Cesta do hlbín Atlantiku..

Autor: Silvia Kulichova | 3.11.2016 o 21:22 | Karma článku: 4,68 | Prečítané:  1422x

Blíži sa k nám zima, najvyšší čas vydať sa za lastovičkami , výletné lode sa vydávajú na migráciu cez šíri Atlantik za teplom a slnkom.A je to tu, kto má chuť na diaľky nech nastúpi vyrážame ...

Aké to je preplaviť sa z jedného kontinentu na druhý? Ako dlho to bude trvať , čo po ceste zažijete , aké počasie budete mať to všetko a viac môžeme zažiť spoločne.

Lode väčšinou " na druhú stranu" vyrážajú z Európskych prístavov ,našim štandardným je Barcelona a taktiež záleží koľko prístavov máte v ceste . Naše dobrodružstvo bude trvať 16 dní, preplavíme sa do  Severnej Afriky a potom nás čaká 7 dní prekročenia Atlantického oceána než zazrieme slnko Barbadosu. Tam si dáme prestávku, vylodíme pasažierov a naberieme nových, na ktorých čaká zážitok, na ktorý sa len tak nezabúda - plavba záhadnou Amazonkou . Ale poporiadku..

" Crossing "- je to jedna z najžiadanejších plavieb pretože spája aktívne spoznávanie prístavov a nekonečné obzory druhého najväčšieho oceánu na Zemi. No ale to, aby ste si užili ligotavú  a hlavne  nekončiacu pokojnú  hladinu musíte mať požehnanie Poseidóna. 

Križovať Atlantik môže byť nezabudnuteľný zážitok , vyhrievať sa na slnku a kochať sa nekončiacimi horizontmi , užívať si   škrekot  čajok a bádať očami po delfínoch či iných morských cicavcoch , ktorý radi sprevádzajú lode na ich cestách . No môže sa stať , že zafúka zlý vietor, Poseidón vystrčí svoj trojzubec a prihrmí  búrka , ktorá na otvorenom mori spôsobí  smršť.  To už potom namiesto bezstarostnosti nastúpi obava, namiesto chuti  do jedla sa dostaví morská choroba a máme to tu! Aj keď už sa mi stalo, že ľudia ktorí mali krásne počasie na konci plavby prišli sklamaný s tým ,že aspoň  jeden deň sme im mohli dopriať riadne vlny . Nuž proti gustu....

Ideálne je to , keď sa to strieda , oblačnosť,  vietor a potom zrazu bezvetrie ako keby uťal s krásnymi západmi slnka tie sú na šírom Atlantiku výnimočné. Našťastie to trvá len týždeň , to je taká priemerná dĺžka, samozrejme je tomu prispôsobená rýchlosť akou sa loď pohybuje v uzloch. Trasa ktorú musíte zdolať je zhruba 5500 km. Keď berieme do úvahy , že loď má 36000 ton tak priemerná rýchlosť je cca 36-45km/h to je taka pohodička, vtedy sa loď "šmýka " a pasažieri  krochkajú spokojnosťou.

Tak ako pripravený?! O 2 dni dvíhame kotvu...

http://www.silversea.com/destinations/transoceanic-cruise/barcelona-to-bridgetown-5634/?ga=list

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?