Cesta do hlbín Atlantiku..

Autor: Silvia Kulichova | 3.11.2016 o 21:22 | Karma článku: 4,68 | Prečítané:  1176x

Blíži sa k nám zima, najvyšší čas vydať sa za lastovičkami , výletné lode sa vydávajú na migráciu cez šíri Atlantik za teplom a slnkom.A je to tu, kto má chuť na diaľky nech nastúpi vyrážame ...

Aké to je preplaviť sa z jedného kontinentu na druhý? Ako dlho to bude trvať , čo po ceste zažijete , aké počasie budete mať to všetko a viac môžeme zažiť spoločne.

Lode väčšinou " na druhú stranu" vyrážajú z Európskych prístavov ,našim štandardným je Barcelona a taktiež záleží koľko prístavov máte v ceste . Naše dobrodružstvo bude trvať 16 dní, preplavíme sa do  Severnej Afriky a potom nás čaká 7 dní prekročenia Atlantického oceána než zazrieme slnko Barbadosu. Tam si dáme prestávku, vylodíme pasažierov a naberieme nových, na ktorých čaká zážitok, na ktorý sa len tak nezabúda - plavba záhadnou Amazonkou . Ale poporiadku..

" Crossing "- je to jedna z najžiadanejších plavieb pretože spája aktívne spoznávanie prístavov a nekonečné obzory druhého najväčšieho oceánu na Zemi. No ale to, aby ste si užili ligotavú  a hlavne  nekončiacu pokojnú  hladinu musíte mať požehnanie Poseidóna. 

Križovať Atlantik môže byť nezabudnuteľný zážitok , vyhrievať sa na slnku a kochať sa nekončiacimi horizontmi , užívať si   škrekot  čajok a bádať očami po delfínoch či iných morských cicavcoch , ktorý radi sprevádzajú lode na ich cestách . No môže sa stať , že zafúka zlý vietor, Poseidón vystrčí svoj trojzubec a prihrmí  búrka , ktorá na otvorenom mori spôsobí  smršť.  To už potom namiesto bezstarostnosti nastúpi obava, namiesto chuti  do jedla sa dostaví morská choroba a máme to tu! Aj keď už sa mi stalo, že ľudia ktorí mali krásne počasie na konci plavby prišli sklamaný s tým ,že aspoň  jeden deň sme im mohli dopriať riadne vlny . Nuž proti gustu....

Ideálne je to , keď sa to strieda , oblačnosť,  vietor a potom zrazu bezvetrie ako keby uťal s krásnymi západmi slnka tie sú na šírom Atlantiku výnimočné. Našťastie to trvá len týždeň , to je taká priemerná dĺžka, samozrejme je tomu prispôsobená rýchlosť akou sa loď pohybuje v uzloch. Trasa ktorú musíte zdolať je zhruba 5500 km. Keď berieme do úvahy , že loď má 36000 ton tak priemerná rýchlosť je cca 36-45km/h to je taka pohodička, vtedy sa loď "šmýka " a pasažieri  krochkajú spokojnosťou.

Tak ako pripravený?! O 2 dni dvíhame kotvu...

http://www.silversea.com/destinations/transoceanic-cruise/barcelona-to-bridgetown-5634/?ga=list

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Keď každý chápe jedno slovo inak. Prečo sa Trump s Kimom nestretne

V posledných dňoch sa na príprave summitu nepracovalo. Trump jeho zrušením prekvapil aj spojencov.

PRIMÁR

Hrozí cukrovka iba tým ľuďom, ktorí jedia veľa cukru?

Ak človek odopiera sladké, neznamená to, že mu nehrozí cukrovka.


Už ste čítali?