reklama

Sarlatove pismeno Budhu

Uz to nie je Burma ale Myanmarsko, uz nie Rangon ale Yangon a uz nie meditacia ale budhizmus plavajuci v krvi. Krajina ktora dostava ranu za ranou napriek vsetkemu ostava verna svojim tradiciam.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

 Burma sa v roku 1989 stala Myanmarskom aj ked dodnes krajiny sveta v tom nemaju velmi jasno a pouzivaju obidva nazvy , nikto sa nehneva. 

Aung San Suu Kyi , dcera hrdiny naroda generala Aung Sana , ktory zomrel v boji za nezavislost v roku 1947 , zena, ktora za svoje demokraticke zmyslanie sedela vo vazeni 15 rokov sa stala jedinou svojho pohlavia a dnes je v parlamente . Ta ista Aung San Suu Kyi , ktora dostala nobelovu cenu mieru v roku 1991 dnes celi kritike za to ze mlci , jej hlas utichol v kriku zufalych ludi Rohingya , ktorych masove vrazdenie za posledny rok presiahlo hranice Myanmarska..

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Obrázok blogu
(zdroj: Cena mieru vykupena krvou )


V roku 1948 sa Burma konecne stala nezavislou krajinou a etnicke skupiny zijuce na uzemi krajiny boli rozdelene do 7 casti.

Stat nikoho, Rohingya na uteku
Stat nikoho, Rohingya na uteku 

KTO SU ROHINGYA

 Etnica skupina moslinskych Rohingyov v populacii okolo million ludi vtlacena do horskeho statu Rakhine je najvacsiou skupinov moslimov zijucich v Myanmarsku , ktore tvori vacsina Budhistickeho vyznania. Parlament krajiny ale neuznava Rohyngov ako etnicku skupinu prisluchajucu Burme iked po starocia zili na uzemi krajiny. Nazyva ich "spinou z Bangladesu". 

Obrázok blogu


V roku 2017 vojenske zdruzenie junta v Myanmarsku zacalo " vyhladzovat " Rohyngya a vyvrazdilo okolo 7000 "muslimskych rebelov" , zeny a deti sa stali nahodnymi obetami . Svet obletela fotografia 10 muzov ktorych vyvliekli uprostred noci a popravili pred ocami svojich rodin.

SkryťVypnúť reklamu
reklama
Obrázok blogu

Svetove media sa chopili svojej sance a nafotili seriu srdcervucich pribehov zien a rodin , ktorym uz nezostalo uplne nic len hole zivoty , zanechali vypalene dediny , mrvych manzelov a bosi sa vydali do Bangladesu kde ich nechcu lebo tam nepatria. Tak kam patria teda?

Ako je mozne ,ze ludia v krajine kde je viac budhistickych chramov nez maku , kde sa hlasa laska a rovnost k vsetkemu zivemu beztresne pacha zlocin. V krajine kde sa veza najvacsej budhisitickej pagody ligoce do daleka a tisicky mnichov ponahla meditovat , a v ten isty moment umieraju nevinne deti Rohingya?

Shwedagon pagoda , Yangon
Shwedagon pagoda , Yangon 

Mozno aspon jedna modlidba mnicha v sarlatovom ruchu zaleti do Rakhine, ci uz niekoho najde ci nie uz len Budha vie ..

SkryťVypnúť reklamu
reklama
Obrázok blogu
Silvia Kulichova

Silvia Kulichova

Bloger 
  • Počet článkov:  25
  •  | 
  • Páči sa:  8x

More čo ma drží nad vodou.. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu